Monday , 20 November 2017 / دوشنبه , ۲۹ آبان ۱۳۹۶
اخبار

بایگانی/آرشیو ماهانه: اردیبهشت ۱۳۹۴

آداب قرض گرفتن در سیره اهل بیت(ع)

1000021_946

 گروه دین مشرق- قرض دادن به فرد با ایمان یکی از مستحبات مؤکد است، به خصوص به کسانی که احتیاج دارند. تا جایی که در روایات ما آن را از صدقه برتر دانستند. (۱) امّا باید توجه داشت در برخی از موارد ما به وظایف مان و آداب و شرایطی که وجود دارد عمل نمی کنیم و از این جهت ... بیشتر بخوانید »

فضیلت زیارت امام رضا (ع) در ماه رجب

hhr77

به گزارش ضربان، زیارت حضرت رضا سلام الله علیه پاداش بی‌نظیری دارد و زمانی انسان به همه این پاداش‌ها دست می‌یابد و زیارت او مقبول می‌شود که آگاهانه و از سر معرفت به زیارت امام خود بشتابد. از نکته‌هایی که در این باره سودمند به نظر می‌رسد، آگاهی از موقعیت برجسته و منزلت ویژه بقعه مبارک امام رضا علیه السلام ... بیشتر بخوانید »

پیامد های فرهنگی ورود سرمایه خارجی

IMG09375318

گروه فرهنگی مشرق – سال ۱۹۲۹ سرمایه داری بحران فزاینده ای را تجربه نمود. نرخ بیکاری در سال های ابتدایی دهه ۳۰ در امریکا به ۲۵ درصد رسید رکود و تورم، اقتصاد این کشور را فلج نمود با آنکه بسیاری از اقتصاددانان بروز این بحران را نتیجه سیاست های انقباضی می دانستند اما نکته مهم راهکاری بود که جان مینارد ... بیشتر بخوانید »

داعش به دنبال تولید سلاح های شیمیایی

5d07fa104976e05eca2de8021aa9c45a

به گزارش ضربان، یک منبع وابسته به عملیات الانبار فاش کرد: داعش آزمایشگاه های شیمیایی و کارخانه های ساخت موشک های محلی مجهز به گاز کلر و صنعت تولید خمپاره‌های سمی برای هدف قرار دادن نیروهای امنیتی و غیرنظامیان بی‌گناه در اختیار دارد. این منبع بیان کرد: داعش کارشناسانی در اختیار دارد که از یکسال قبل پس از سیطره بر ... بیشتر بخوانید »

زیارت خانه خدا، قربانی شوخی‌های ناروا

991185_855

گروه جنگ نرم مشرق- طنز یکی از گونه‌های آفرینش ادبی و هنری است که از ادوار گذشته در خوی، منش، توان ادبی و ذوقی ایرانیان وجود داشته و ریشه آن به فرهنگ غنی سخنوری و شاعری ما باز می‌گردد. یکی از دلایلی که مردم ایران همیشه به طنز روی می‌آورند این است که بتوانند دیدگاه‌های خود را در زمینه‌های گوناگون ... بیشتر بخوانید »

شورای نگهبان طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر را تایید کرد

13920301000587_PhotoA

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شورای نگهبان، طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر که با اصلاحاتی در جلسه مورخ بیست و سوم فروردین ماه یکهزار و سیصد و نود و چهار به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است؛ در جلسه مورخ ۱۳۹۴/۰۲/۰۲ شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت ... بیشتر بخوانید »