Saturday , 18 November 2017 / شنبه , ۲۷ آبان ۱۳۹۶
اخبار

وسیله اصلاح جامعه امر به معروف است

 

آیت‌الله العظمی حسین نوری همدانی در دیدار جمعی از  طلاب حوزه علمیه قم با اشاره به احکام اسلام در دو حوزه فردی و اجتماعی  اظهار داشت: در حوزه فردی طبق آموزه‌های اسلام هر فرد مسلمان وظیفه دارد  برای تقویت معنویت در خود تلاش کند.

او  با بیان اینکه اسلام عنایت خاصی به موضوع اجتماع دارد، یکی از وظایف  اجتماعی انسان را تلاش برای فراهم کردن فضای معنوی عنوان کرد و گفت: یکی از  امکانات و ابزارها برای رقم زدن صلاح جامعه امر به معروف و نهی از منکر  است.
این  مرجع تقلید با ضروری خواندن تعامل مناسب مردم و مسوولان برای اجرای این  ابزار مهم اسلامی بر لزوم تاسیس وزارتخانه امر به معروف و نهی از منکر که پیش از  این در سال‌های گذشته از آن سخن به میان آورده بود، تاکید کرد و گفت: این  وزارتخانه به عملکرد تمام بخش‌های جامعه نظارت داشته و کوچک‌ترین انحراف را  تشخیص داده و از بین می‌برد.
او  خاطرنشان کرد: رسانه‌ها، مدیران کشور، دستگاه‌ها و تمام شخصیت‌های سیاسی و  فرهنگی باید توسط این وزارتخانه نظارت شده و هر انحرافی به آنان گوشزد  شود.
استاد  درس خارج فقه حوزه، امر به معروف و نهی از منکر را یک مسوولیت جهانی دانست و  عنوان داشت: اگر بخواهیم در مسیر اصلاح جامعه جهانی گام برداریم باید این  موضوع را مدنظر داشته باشیم.
او  با اشاره به رصد شدن تمام حرکات و عملکرد جمهوری اسلامی از سوی جهانیان  افزود: در اسلام بی‌تفاوتی در قبال جامعه و وضعیت دنیا مفهومی ندارد و اگر  بی‌تفاوت باشیم، دشمن به راحتی همه چیز را استحاله می‌کند.
آیت‌الله  نوری همدانی با اشاره به جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در قرآن، این  اصل دینی را دارای دو پایه تقوا و وحدت دانست و تاکید کرد: این دو شرط باید  محقق شود تا امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تأثیرگذار باشد.
او  با اشاره به فرارسیدن ایام محرم اظهار کرد: این ماه فرصت بسیار خوبی برای  تبلیغ معارف دینی در سراسر کشور و جهان است چرا که تبلیغ یک جنگ فرهنگی  است و باید کسانی در این امر وارد شوند که توانایی تبیین معارف دینی را  داشته باشند.
این  مرجع تقلید بر حفظ اتحاد در کشور تاکید کرد و گفت: مبلغان باید از ایام  محرم و زمان تبلیغ برای تقویت روحیه مردم استفاده کرده و بدانند القای  التهاب در کشور بدترین کار در شرایط کنونی است.

نظر دادن بسته است.