Saturday , 18 November 2017 / شنبه , ۲۷ آبان ۱۳۹۶
اخبار

معرفی کتاب صراط مستقیم

(پاسخ به شبهات وهابیت) جدیدترین اثر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی منتشر شد

 
 

«صراط مستقیم» مجموعه شبهات وهابیت مطرح‌شده در کتاب‌ها، جزوات، اینترنت و شبکه‌های ماهواره‌ای است که در سال جاری توسط بعضی از مؤمنین خدمت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی ارائه شد و از ایشان درخواست نمودند که به این شبهات پاسخ دهند.

معظّم له با وجود اشتغالات فراوان علمی که شب و روز به صدها نامه و استفتاء جواب می‌دهند و نیز تدریس و تألیف و همچنین ملاقات‌های مهمّ روزانه، احساس مسئولیّت نموده و با قلم رسا و مستدل خود به این شبهات پاسخ داده‌اند.
 

 

 


قال الله تعالی: «فَهَدَى اللهُ الَّذینَ آمَنُوا لِمَا اخْتَلَفُوا فیهِ مِنَ الْحَقِّ بِإِذْنِهِ وَ اللهُ یَهْدی مَنْ یَشاءُ إِلى‏ صِراطٍ مُسْتَقیمٍ»

با طلوع خورشید جهان‌تاب و فراگیر اسلام و بعثت نبیّ‌ مکرّم صلّی‌الله علیه و آله، بشر که در فترت جدایی از وحی و رسولان الهی به سر می‌بُرد، با نور وحی راه هدایت و سعادت ابدی خویش را یافت و به سوی کمال مطلق رهسپار گردید.

در ایام شریف عمر گرامی پیامبر اکرم صلّی‌الله علیه وآله اگر چه مخالفت‌ها و کارشکنی‌ها از سوی کفّار، ‌مشرکان و منافقان بسیار بود امّا در مقابلِ فتوحات و پیشرفت‌های اسلام عزیز و معارف والای وحیانی به مانند قطره‌ای در مقابل اقیانوس‌ها بود.

آری. اسلام، مسیر پیشرفت را به سرعت پشت سر می‌گذاشت تا این‌که پیامبر اعظم اسلام صلّی‌الله علیه وآله رحلت نمودند. بعد از ارتحال غم‌بار حضرت ختم المرسلین صلوت الله علیه و آله اجمعین، با این‌که آن بزرگوار در ایام حیات خویش بارها و بارها به اعتراف فریقین، به وصایت و فضائل امیرالمؤمنین علی علیه‌السّلام تأکید کرده بودند امّا دل‌های هوس‌آلود و قلب‌های ریاست‌خواه، نصوص مؤکده خاتم الانبیاء صلی الله علیه و آله  را کنار زدند در حالی‌که قرآن می‌فرماید:  «مَا یَنْطِقُ عَنِ الْهَوى إِنْ هُوَ إِلَّا وَحْیٌ یُوحى» و بر خلاف نصوص محکم، امر حکومت را به دست گرفتند و روند تفضیل مفضول بر فاضل و جاهل بر عالم در زمان همه اوصیای گرامی پیامبر ادامه یافت …

این روش در عصر غیبت حضرت مهدی عجّل‌الله تعالی فرجه الشریف به نحوی دیگر استمرار پیدا کرد و معاندان ولایت و خلافت منصوص از جانب خداوند، با شبهه‌پراکنی و پوشاندن حقایق توسط فرقه‌ی گمراه و گمراه‌کننده‌‌ی وهابیّت، اراده‌‌‌شان بر این واقع شده است که نور ولایت را خاموش سازند غافل از این‌که خداوند متعال وعده داده است که مؤمنین امّت پیامبر را در هجوم شبهات به «صراط مستقیم» هدایت خواهد کرد.

مجموعه پیش‌رو مشتمل بر شبهات و سؤالاتی است که وهابیّت و برخی مخالفان بی‌اطلاع در کتاب‌ها، جزوات، اینترنت و شبکه‌های ماهواره‌ای مطرح کرده و می‌کنند و بارها و بارها بزرگان و دانشمندان شیعه پاسخ آنها را با استدلال‌های مبتنی بر قرآن کریم، سنّت، عقل و تاریخ داده‌اند.

در سال جاری (۱۳۹۱ هجری شمسی) بعضی از شیعیان این سؤالات و شبهات را خدمت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف تقدیم کردند و از ایشان درخواست پاسخ به آن‌ها را نمودند.

ایشان با وجود اشتغالات فراوان که شب و روز به صدها نامه و استفتاء جواب می‌دهند و ملاقات‌های مهمّ روزانه، احساس مسئولیّت نموده و خودشان به این شبهات پاسخ دادند.

پاسخ‌های معظم‌له در کتاب «صراط مستقیم» با قلمی رسا، پر محتوا و با تکیه بر مسلّمات فریقین گرد آمده است که می‌تواند منبع بسیار خوبی برای محقّقان، مبلّغان و نیز هدایت‌گر آنانی باشد که با این شبهات مواجه شده و می‌شوند. امید آن‌که مرضیّ خداوند و حجت بالغه او حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا لتراب مقدمه الفداء قرار بگیرد.

برگرفته از : پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی

 

 

نظر دادن بسته است.